Dieta sezonowa, czyli warzywa i owoce w naszej diecie!

Wiecie czym się najlepiej kierować przy wyborze warzyw i owoców!?🍉🍓🥒Odpowiedź powinna być prosta, ale nie zawsze tak jest. Oczywiście sezonowością! Czyli spożywanie tych produktów, które rosną i dojrzewają w aktualnej porze roku. To znaczy, że podczas zakupów, wybieramy jedynie te warzywa i owoce, które naturalnie pojawiają się w tym czasie. Taka dieta, to doskonałe urozmaicenie naszych posiłków. Po co korzystać z czegoś, co jest sztucznie przetworzone i utrzymywane w „doskonałym wyglądzie” poza sezonem. Nie zjemy w lutym tak świetnej truskawki, jak w czerwcu! Sezonowość dotyczy takich składników codziennej diety jak owoce i warzywa. Warte uwagi są zalety płynące z ich spożywania zgodnie z czasem naturalnego występowanie w przyrodzie. Takie produkty są zdrowsze i smaczniejsze niż w innych okresach roku, mają więcej wartości odżywczych, a w dodatkowo  są tańsze w porównaniu do pozostałych produktów, które są dostępne mimo iż ich sezon dopiero nadejdzie. Zdrowo nie oznacza zatem drogo. Jedzenie w zgodzie z naturą zatem pozwoli nam trochę zaoszczędzić!

__________________________________________________________________________________________________

Sezonowe żywienie to doskonały sposób na wprowadzenie zdrowych zmian w swoim codziennym jadłospisie, świetna okazja do rozpoczęcia swojej przygody ze zdrowym stylem życia.

__________________________________________________________________________________________________

U podstaw każdej wartościowej diety leży sezonowość. Opieranie swojego żywienia na produktach, które w danym momencie są najłatwiej dostępne i najświeższe, a do tego nie muszą pokonywać długiej drogi na linii producent – sklep, to zdecydowanie najlepszy wybór- pamiętaj o tym! Poniżej pozwoliłam sobie umieścić 12 zdjęć, czyli specjalne grafiki, które obrazują Wam, co dokładnie powinno się jeść w danym miesiącu. Każda jedna grafika to dany miesiąc i zdjęcia owoców oraz warzyw, które należy spożywać w danym sezonie.

 

 

Galeria zdjęć

Dodaj komentarz