Gdzie pojechać na majówkę!? Cz.1

Za chwilę zbliża się weekend majowy, a Ty nadal nie wiesz co będziesz robił, nie wiesz jak chcesz go spędzić? Ja spieszę z pomocą! Podam Ci kilka propozycji na krótki wyjazd. W pierwszej części skupię się na wyjazdach zagranicznych, a w drugiej skupię się na naszym kraju! Patrząc na kalendarz, jeśli ktoś dobrze pokombinuje, to może uzyskać nawet 7 dni wolnego, czy to nie brzmi zachęcająco? Takie mini wakacje w maju. Któż z Was, by nie chciał spakować się i po prostu gdzieś pojechać na te kilka dni? Pewnie w większości odpowiedź byłaby pozytywna.  Nie przedłużając przedstawię Wam kilka, a nawet kilkanaście propozycji na to, jak spędzić długi weekend majowy.  Udało mi się znaleźć jedynie dwie propozycje, jeśli chodzi o tanie loty. Pozostałe są już zbyt drogie, by spędzić majówkę w tych miastach, gdzie za sam bilet trzeba zapłacić około 500zł, a nawet do 1000zł za to tylko, że jest to w terminie majówki.  Z pomocą przychodzi jak zawsze niezawodny polskibus/flixibus, gdzie nadal możecie znaleźć tanie bilety do Budapesztu, Wiednia czy Pragi.  Bilety są już od 80 zł w jedną stronę. Także za mniej niż 200 zł macie przejazd z centrum miasta, np. Katowic do samego centrum np. Pragi. Omijając tym koszty dojazdu z lotniska do miasta.

Norwegia, Oslo (lot)

W Oslo byłam raz i nie żałuje. Miasto ładne, sprzyjające odpoczynkowi na zewnątrz. Do tego, jeśli ktoś się odpowiednio postara, to i uda mu się zaliczyć fiordy, które są moim marzeniem. Same bilety lotnicze są bardzo tanie, bo aktualne ceny wahają się w granicach 68 zł ( loty bezpośrednie z Gdańska). Niestety, tylko bilet jest tani. Oslo, jest drogim miastem, jak nie najdroższym w całej Europie.  Miasto spokojnie można zwiedzić w dwa, max trzy dni. Odsyłam Was do moich wpisów na temat stolicy Norwegii, linki poniżej:

Szwecja, Sztokholm (lot)

Stolica Szwecji podobno najbardziej urocza, piękna i zaskakująca jest właśnie na początku wiosny, a dokładniej w maju. Mnie niestety nie było dane jeszcze zwiedzić tego miasta, ale wszystko przede mną. Loty za 156zł z Gdańska mogą kusić. Jest taniej niż w Oslo, ale nadal drogo. Miasto można zwiedzić spokojnie w 3 dni.

Czechy, Praga + Karlove Wary

W Pradze byłam dwa razy. Raz wczesną wiosną, a raz zimą.  Stolica Czech ma naprawdę dużo do zaoferowania. Nie jest to tylko Most Karola, ale dużo więcej.  Jeśli spędzicie intensywnie dwa/ trzy dni w Pradze, a będziecie mieć jeszcze czas, to warto go zagospodarować na  zwiedzanie pobliskiego miasta- Karlove Wary!

Praga- praktyczne informacje

Wegry, Budapesz

W Budpaeszcie byłam tylko raz, ale było wspaniale! Pogoda dopisywała, był to początek czerwca, a my zwiedzaliśmy stolice naszych sąsiadów w 30 stopniowym upale! W Budapeszcie jest co robić, co jeść, co zwiedzać! Idealnie nada się na majówkę. Dodatkowo jest tam stosunkowo tanio. Gorąco polecam zjeść langosza oraz marcepan- nie zapomnicie nigdy tego smaku!

Austria, Wiedeń

W Wiedniu byłam raz i to w listopadzie, ale i tak mnie zachwycił. Chociaż nie ukrywam, że z trzech miast (Budapeszt, Praga, Wiedeń), to właśnie Budapeszt zachwycił mnie najbardziej. Za to moi znajomi byli w Wiedniu 3 razy i chcą jechać jeszcze raz!  Z początkiem wiosny zostaje tam uruchomione wesołe miasteczko, które jest jedną z atrakcji Wiednia. Co można robić w Wiedniu? Oczywiście jeść ciasta, mają tam przepyszne czekolady!

Galeria zdjęć

Dodaj komentarz