Gimnastyka dla Smyka

 

Żyjemy w dobie komputerów, laptopów, tabletów czy smartfonów. W świecie, gdzie wirtualna rzeczywistość wygrywa z aktywnością fizyczną. Problem jest na tyle poważny iż dzieciaki wolą zagrać w popularną „Fife”, niż samemu wyjść na boisko i pokopać piłkę. Cofnij się na chwilę pamięcią i przypomnij sobie, jak to Ty  za dzieciaka spędzałeś czas z rówieśnikami na dworze, czy to na boisko, czy na trzepaku.
Pewnie dziewczyny pamiętają zabawę: „w gumę” , czyli skakanie przez gumę. Na moich zajęciach z „Gimnastyki dla Smyka” , tylko jeden chłopczyk wiedział, jak się w to bawi. Pamiętam, że ja sama niechętnie wracałam do domu, a gdy tylko otworzyłam oczy od razu wybiegałam na dwór. Ruch odgrywa ważną rolę w zapobieganiu i leczeniu wielu chorób, w tym otyłości.  Aktywność Fizyczna jest nieodłącznym elementem naszego życia. Praktycznie od samych narodzin nasze życie związane jest z ruchem. Na całym świecie podejmowane są różnorodne inicjatywy społeczne i państwowe, które służą opiece i rozwijaniu zdolności motorycznych dzieci.

Człowiek jest, był i będzie zaprogramowany na ruch. To złe nawyki są przyczyną wielu chorób coraz to młodszych dzieci. Wszelkie gry i zabawy mogą zaciekawić dzieci, a dodatkowo zapewnić zdrowy rozwój. Zaspokojenie naturalnej potrzeby dziecka na ruch zapewni im prawidłowy rozwój nie tylko fizyczny, ale i psychiczny. Jest to udowodnione naukowo, że dzieci, które są aktywne fizycznie lepiej przyswajają wiedzę w szkole, a do tego ich rozwój przebiega prawidłowo.

Aktywność fizyczna jest dla wszystkich, jednak w szczególności trzeba zadbać o nasze dzieci, to one są naszą przyszłością – bo przecież najlepiej uzależnić się od sportowego ducha walki w najmłodszych latach! Im wcześniej dzieciaki zaczynają ćwiczyć tym lepiej! Należy zadbać o ich rozwój już teraz, by później nie korzystać z wizyt u rozmaitych lekarzy. Brak odpowiedniego ruchu, zaburzenia postawy ciała, nadwyżka kalorii, brak możliwości wyładowania emocji- wszystkie te elementy to układanka naszego zdrowia.

Na moich zajęciach staram się pokazać dzieciakom, że aktywność fizyczna jest świetna zabawą! Nie muszą być to nudne ćwiczenia. Można ćwiczyć poprzez zabawę. Są to zajęcia ogólnorozwojowe. Bez żadnych udziwnień. Po co kombinować? Klasyka zawsze się obroni! Pokazuję dzieciakom ćwiczenia takie, jakie ja wykonywałam, gdy byłam w ich wieku. Pokazuje im zabawy, w które ja się bawiłam. Dodatkowo jest to świetna okazja do uczenia się współpracy w grupie, rywalizacji, a także nawiązywania nowych znajomości.

Galeria zdjęć

Ten post ma 7 komentarzy

Dodaj komentarz