Jarmark Bożonarodzeniowy w Katowicach

Jarmarki Bożonarodzeniowe zawsze robiły na mnie wrażenie, szczególnie wtedy, gdy już padał śnieg. W tym roku jeszcze tego śniegu nie ma, co oczywiście nie oznacza, że cała magia jarmarku zanika. Odpowiednio udekorowane miejsce zawsze stworzy coś magicznego. Święta zbliżają się wielkimi krokami, a jeśli jeszcze ich nie czujecie, to na pewno po odwiedzeniu Jarmarku pojawi się ta malutka iskierka, która sprawi, że zapragniecie posłuchać świątecznych piosenek, czy piec pierniki.

Tradycja organizowania Jarmarków Bożonarodzeniowych narodziła się lata temu w Wiedniu, aktualnie wiele miast na świecie przejęła taki rodzaj oczekiwania na Święta i dekorują swoje miasta przeróżnymi ozdobami, a sprzedawcy kuszą oscypkami, pierniczkami  czy grzanym winem, herbatką, a nawet gorącą czekoladą.  Jeśli chodzi o mnie, to moim celem jest odwiedzić Jarmark w Tallinie, a także Drezno. Widząc zdjęcia i opisy przeróżnych stron, najchętniej już bym zapakowała się w plecak i jechała 🙂

Miasto Katowice w tym roku naprawdę się postarało. Rynek zamienił się w jeden wielki Jarmark, gdzie tłumy ludzi chętnie spędza popołudnie.  Są osoby, których celem jest zwiedzenie jak największej ilości Jarmarków, polecam zajrzeć do Katowic! Prócz pięknych ozdób ogromnej choinki, szopki , lampek, które oświetlają cały plac, jest jeszcze lodowisko! Poniżej kilka zdjęć, które być może przekonają do przyjazdu niejednego turystę!

Galeria zdjęć

Dodaj komentarz