Majówka w Polsce – Last minute!

Dla jednych majówka rozpoczyna się już dzisiaj, a dla innych dopiero w poniedziałek. Jeśli jeszcze nie masz pomysłu, gdzie można pojechać na kilka dni lub jeden dzień, chętnie Ci pomogę!  Poniżej przedstawię kilka propozycji na wyjazd nie tylko parodniowy- zdaję sobie sprawę, że są osoby, które mają z dwa dni wolnego lub więcej, a może nawet pracują normalnie w majówkę. Jednak wierzę, że każdy znajdzie chociaż trochę czasu, by trochę odpocząć. W uprzywilejowanej pozycji są osoby z autem. Wsiadają i jadą 🙂 Z okazji majówki wielu przewoźników oferuje promocyjne ceny oraz uruchamia dodatkową komunikację, tak by każdy był zadowolony i mógł spędzić ten czas jak najlepiej. Nie zwracając uwagi na środki transportu przygotowałam dla Was kilka propozycji bardzo ciekawych miejsc, które trzeba odwiedzić i to nie tylko w okresie majówki. Szukając tych perełek natknęłam się na naprawdę piękne miejsca, gdzie nie miałam pojęcia, że są w Polsce i przykładem może być Połczyn Zdrój! To miejsce znalazło się na mojej top liście!

  1. Moszna i jej zamek! Jeśli chcesz się chodź na chwilę przenieść do świata bajki, to koniecznie jedź odwiedzić zamek w Mosznej! O Mosznej możecie znaleźć wiele historii w internecie czy książkach. Krąży wiele legend na temat tego zamku. Słynie z 99 wież i 365 pomieszczeń do tego park, który jest od razu przy zamku zrobi na niejednym wrażenie! Byłam tam rok temu i właśnie w czasie majówki. Gorąco polecam!

2.Mazury – kraina tysiąca jezior! Sami w planach mieliśmy zamiar wybrać się na mazury, ale ostatecznie plany się posypały. Nieważne jaką miejscowość wybierzecie w tym regionie, i tak będziecie zadowoleni! Miejsce chyba najpiękniejsze w Polsce, którym trzeba się chwalić na całym świecie! Polska właśnie z tego regionu powinna być znana. Na Mazurach znajduje się największe jezioro w Polsce. To oczywiście Śniardwy, o powierzchni aż 113,8 km2   Na Mazurach znajdziecie też najdłuższe jezioro, a jest nim Jeziorak, którego długość to ok. 27,45 km.

3. Poznań– w tym mieście byłam raz i zrobił na mnie duże wrażenie, w sumie byłam dwa razy. Za pierwszym razem tylko na meczu, także wysiadłam z dworca jak już było ciemno, pojechałam na stadion i wracałam do domu. Drugi raz, to na typowe zwiedzanie! Nie udało się wszystkiego zobaczyć, bo Poznań ma wiele do zaoferowania! Sam rynek do tego park Sołacki czy Cytadela, a także Palmiarnia, Malta, Ostrów Tumski i tak bym mogła wymieniać. Naprawdę warto, mnie to miasto bardzo pozytywnie zaskoczyło i na pewno tam wrócę.

4.Park Krajobrazowy Orlich Gniazd–  to przede wszystkim tajemnicze zamki, ale także przepiękne panoramy, malownicze dolinki, imponujące ostańce skalne, rozległe tajemnicze groty, wzgórza wapienne i jaskinie z nietoperzami.

5.Słowiński Park Narodowy, gdzie ruchome wydmy w Słowińskim Parku Narodowym zajmują 500 hektarów. To największy taki obszar w Europie!

6.Zamek krzyżacki w Malborku, który ma ponad 250 000 metrów sześciennych i jest najdoskonalszym przykładem obronnej budowli gotyckiej.

7.Morskie Oko– to według wielu turystów najpiękniejszy staw tatrzański. Położony jest w górnej części Doliny Rybiego Potoku.

8.Zamość i jego Stare Miasto  zbudowano według włoskich wzorów miasta idealnego.

9.Średniowieczny zespół miejski Torunia i pierniki Kopernika.

10.Błędne Skały– rezerwat przyrody położony jest na terenie Gór Stołowych i obejmuje obszar 21 hektarów. To istny labirynt złożony z zadziwiających form skalnych, wąskich przejść, szczelin i tuneli, między którymi biegną nawet 10-metrowe korytarze.

11.Zamek Książ leżący w granicach Wałbrzycha to jeden z najbardziej intrygujących zamków w Polsce. Znajduje się w nim szyb prowadzący do tajemniczych podziemi z czasów obecności w tym miejscu hitlerowców, którzy zamek w Książu przeznaczyli na kwaterę swoich władz.

12.Jezioro Solińskie. Jezioro Solińskie nazywane jest „bieszczadzkim morzem”. Otoczone wzgórzami sztuczne jezioro jest zbiornikiem głębokim, a pływanie w nim jest dozwolone tylko w kilkunastu wyznaczonych miejscach.

13.Dolina Pięciu Stawów- to jedno z najpiękniejszych, a zarazem najbardziej popularnych miejsc w Tatrach.

14. Połczyn Zdrój! Miejsce, które koniecznie trzeba odwiedzić i własnie trafiło na moją listę! Przepiękny deptak z parasolami robi wrażenie!! do tego śliczne i zadbane miasto!

12. Bydgoszcz– to kolejne miasto, które bardzo często jest pomijane przez turystów, a niesłusznie!

13.  Babia Góra w Beskidach- kto jeszcze nie był koniecznie musi to nadrobić. Majówka będzie idealnym czasem na to! Bardzo zdradliwa jeśli chodzi o pogodę. Na dole plus 15, a na górze prawdziwa zima!

14. Ojcowski Park Narodowy– najdłuższa i najpiękniejsza z kilkunastu dolin jurajskich w okolicach Krakowa słynie zwłaszcza z bardzo malowniczej 20-metrowej skały, zwanej Maczugą Herkulesa.

15. Zamek Ogrodzieniec – Ruiny średniowiecznego zamku leżącego w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej wzniesionego w XIV-XV wieku przez ród Włodków Sulimczyków, później przebudowywanego.

Galeria zdjęć

Dodaj komentarz