Mały przewodnik po Barcelonie

Mam dla Was mini przewodnik po Barcelonie. W tym mieście spędziłam stanowczo za mało czasu. Dwa całe dni nie są wystarczającym czasem na to, by poznać to miasto, jednak postaram się Wam nakreślić mniej więcej te „podstawowe” miejsca/zabytki, które koniecznie musicie zobaczyć, nawet jeśli macie zaledwie 48h na to!

Wydaje mi się, że to miasto oferuje aż tak dużo dla turystów, że każdy coś tam dla siebie znajdzie. Plaże, morze, imprezy, zabytki, parki, boiska i siłownie nad chmurką itp.

PARK GUELL

Zaczynając post na temat Barcelony nie sposób nie wspomnieć o Antonim Gaudi, słynnym architekcie miasta, którego projekty zdobią dosłownie całe miasto!  Jego prace są bardzo ciekawe, kolorowe, nawiązują do natury.  Przykładem jest cały Park Guell, który poniekąd stał się symbolem miasta. Wpisując  słowo „ Barcelona” w wyszukiwarkę , to właśnie zdjęcie z tego parku wyskakuje jako pierwsze. Kolorowe płytki na tle pięknych domków, drzew i palm – nie można przejść obok tego obojętnie.  Ta część parku jest płatna 8,50 Euro. My nawet nie próbowaliśmy się dostać do środka, gdyż większa część tego miejsca była oddana do renowacji, co można było zauważyć spacerując po pozostałej części parku.  Cały park jest położony na wzgórzach, a widok na panoramę miasta  jest niesamowity.

SAGRADA FAMILA

Był to nasz pierwszy przystanek. Obeszliśmy cały budynek dookoła, by zrobić najlepsze miejsca z parku po drugiej stronie ulicy. Przy tej katedrze od rana znajduje się mnóstwo turystów, a uliczni sprzedawcy próbują wciskać przeróżne pamiątki- co psuje trochę klimat tego miasta.  Budowa Sagrada Familii rozpoczęła się w 1882 roku, budowę kilkakrotnie przerywano i do tej pory prace trwają. Planowany koniec robót jest przewidziany na 2026rok! Oczywiście za wejście do środka również trzeba zapłacić, my jednak cieszyliśmy się z widoków na zewnątrz.

MONTJUIC

To miejsce może zrobić wrażenie na niejednej osobie. Ja początkowo miałam dość zwiedzania, ale gry tylko zobaczyłam z daleka jak to pięknie wygląda, to od razu chciałam się tam znaleźć. Jest to wzgórze nad portem w Barcelonie. Można być pewnym, że każdy znajdzie coś dla siebie na tym wzgórzu, gdyż na jego zboczach znajduje się duża ilość terenów zielonych/parków, a także zamek, muzeum i obiekty sportowe.

LA BARCELONETA

Czyli dzielnica nadmorska Barcelony, która jest bardzo młodzieżowa współczesna, a także dynamiczna. Zapewne każdemu przypadnie do gustu spacer wzdłuż wybrzeża, deptak Rambla de Mar i okolice starego portu w Barcelonie są przepiękne. Mnie urzekło to miejsce, mimo iż zwiedzałam je w deszczu.

ŁUK TRIUMFALNY

Zabawne ,że  Łuk Triumfalny jest jednym z najrzadziej odwiedzanych miejsc w Barcelonie. Możliwe, że dlatego iż nie  został zaprojektowany przez Gaudiego. Sam łuk Triumfalny może i nie robi wrażenia, ale park i promenada, co składa się na całość tego miejsca już tak. Cała promenada jest otoczona palmami, co nadaje specyficznego klimatu.  Latem jest to miejsce spotkań wielu ulicznych artystów.

Galeria zdjęć

Dodaj komentarz