Jak szukać tanich lotów!?

Uwielbiam podróżować, ale to już chyba wiecie. Zaraz po podróżowaniu, moją drugą pasją jest … wyszukiwanie tanich biletów/lotów/noclegów itp. Sprawia mi to taką radość, że potrafię czasem siedzieć po nocach i wklepywać przeróżne kombinacje, przeszukiwać fora i strony internetowe. I chyba w tym jest cały sukces tego całego „taniego podróżowania”.  Nie rzucam się na pierwszą lepsza okazję, tylko dokładnie sprawdzam, czy to aby na pewno się opłaca. Pod uwagę trzeba wziąć kilka aspektów, między innymi dojazd do lotniska i dojazd z lotniska do miasta, komunikacje miejską na miejscu, jedzenie, nocleg, jak daleko jest nocleg oddalony od miasta, ile dni zostajecie itp.  Mam dla Was kilka punktów, które pozwolą Wam zaoszczędzić trochę pieniędzy! Chcę  tylko jedno podkreślić, że TANIEJ, NIE ZNYCZY GORZEJ!  W tym „poradniku” nie będę namawiać na głodówkę, czy spanie pod gołym niebem.  Nie chodzi tu o to, by na wszystkim oszczędzać, na czym się tylko da. Każdy z nas ma swoje upodobania, przyzwyczajenia, swoją granice komfortu. W końcu w podróżowaniu chodzi o to, by czerpać z niej radość, a nie po to, by czuć wyrzuty sumienia, czy chodzić głodnym.

  • Obserwuj strony  z lotniczymi okazjami!

Chyba nie ma lepszego sposobu na znalezienie taniego lotu, jak zaobserwowanie kilku stron na Facebooku i ich przeglądanie. Codziennie pojawia się kilkanaście ofert, często już z noclegiem i z wypożyczeniem auta! Polecam zaobserwować strony takie jak , fly4free, mleczne podróże, wakacyjni piraci.

  • Cena waha się w zależności od strony na jakiej kupujesz bilet!

Sprawdzone informacje! Gdy znajdziesz swój wymarzony lot, polecam sprawdzić ten sam kierunek w różnych wyszukiwarkach typu: fru.pl, Kayak, momodo czy skyscanner.  Fajnym rozwiązaniem są strony, które posiadają opcję  w celu podróży: „wszędzie” i w tym momencie wyszukuje ci najtańszy lot w danym miesiącu do rożnych miejsc.

  • Staraj się podróżować poza sezonem.

Ten punkt jest dość istotny. Poza sezonem ceny są dużo mniejsze! Po pierwsze sam bilet jest znacznie tańszy od tego w sezonie, to na miejscu możesz się spodziewać, że w lokalach oraz noclegi będą znacznie niższe.

  • Nie wybieraj oczywistych terminów!

Oczywistym terminem jest weekend, święta Wielkanocne czy Bożego Narodzenia, Sylwester, weekend majowy itp.  Jest naprawdę ciężko w takich terminach znaleźć coś w przystępnej cenie, jeśli np. chcecie wybrać się na „weekend”, to polecam podróż rozpocząć od czwartku, a najlepiej jest wybierać loty w niedzielę, to właśnie w ten dzień przypadają najtańsze bilety praktycznie do każdego miejsca, które tylko chcesz odwiedzić.

  • Jedź na dłużej

To jest dość ciekawa zasada, ale faktycznie się sprawdza. Im dłuższy termin pobytu, tym bilet jest tańszy. Przykładowo, kilka dni temu znalazłam bilet do Paryża z Wrocławia w dwie strony za 130zł, ale pobyt był 7 dniowy, jeśli jednak interesowałby Was powrót o 2 lub 3 dni wcześniej, trzeba by było dopłacić jeszcze jakieś 280zł. Przebicie jest niesamowite.

  • Zaplanuj swój budżet na podróż

Bez tego ani rusz!  Ważne jest, by sprawdzić jakie  ceny są na miejscu i mniej więcej przelicz ile będziesz potrzebować środków na zaspokojenie podstawowych potrzeb, czyli jedzenie, picie, a także nocleg. Jeśli jest jakaś atrakcja turystyczna, która jest dodatkowo płatna, również dodaj to do swojego budżetu! Dzięki temu będziesz wiedział ile w danym miejscu możesz wydać pieniędzy i określisz czy w danej chwili stać Cie na taką podróż.

  • Dobrze spakuj swój bagaż!

Przed wyjazdem dobre jest zrobić sobie  listę najpotrzebniejszych rzeczy, które koniecznie  musisz ze sobą zabrać.  Dzięki temu unikniesz kupowania danych produktów na miejscu, które zapewne będą droższe  w porównaniu do cen w naszym kraju. W Skandynawii ceny w przeliczeniu na złoty są kilkakrotnie większe! Uwierz mi, nie chciałbyś  w Norwegii  kupować szamponu do włosów za 40zł, gdzie u nas za taki sam zapłacisz 10zł.

  • Spakuj się w bagaż podręczny

Jeśli lecisz do danego miejsca tylko na kilka dni (3/4 ) możesz  spokojnie spakować się w bagaż podręczny, dzięki czemu nikniesz dodatkowych opłat za bagaż, a także zaoszczędzisz czas na lotnisku. Lecąc na tak krótki wyjazd nie potrzebujesz kilkunastu par butów, 10 koszulek i 5 par spodni.

  • Znajdź nocleg z wyprzedzeniem

W momencie, gdy już wiesz, że za parę tygodni znajdziesz się w innym miejscu, przeszukaj wszelkie możliwe strony typu booking.com, airbn.com itp. Hotele/hostele/motele prześcigają się w przeróżnych promocjach, a my klienci tylko na tym korzystamy. Nie czekaj do ostatniej chwili, może się okazać, że zapłacisz 3 razy więcej niż  miejsce jest tego warte.

  • Nie skupiaj swojej uwagi tylko na wyszukiwaniu tanich lotów!

Aktualnie jest wiele różnych przewoźników, którzy naprawdę oferują świetne ceny. Flixbus.pl (dawniej polskibus) oferuje dobre ceny, a jakoś podróży wcale nie jest taka zła. Naszych sąsiadów możemy odwiedzić za grosze kupując bilet z wyprzedzeniem. Ja aktualnie za dwa tygodnie wybieram się do Pragi, czas przejazdu to jakieś 6h, a cena to 70zł w dwie strony. Zdaję sobie sprawę, że samolotem byłoby szybciej, a do tego wygodniej, ale dużo drożej! Bus dojeżdża do samego centrum, dzięki czemu omijamy już punkt, w którym musimy się liczyć z dojazdem z lotniska do centrum miasta.

Galeria zdjęć

Dodaj komentarz