Przegląd promocji- marzec/kwiecień

Często wspominam o tym, że można tanio znaleźć jakieś loty/wycieczki itp. Doszłam do wniosku, że fajnie by było wprowadzić taki nowy rodzaj wpisów na bloga. „Przegląd promocji”- marzec/kwiecień, czyli co, gdzie i za ile w danym czasie. Dzisiaj zaczynam swoją nową serię. Mam nadzieję, że Wam się spodoba. Taki post raz na tydzień wystarczy, a może akurat komuś podsunę pomysł na fajną podróż?!

Malta

jest to miejscem, w którym przyjemne ciepło jest niemal przez cały rok. Najlepszym czasem, by zwiedzać Maltę jest początek wiosny. Pod koniec marca możemy liczyć na temperaturę powyżej 20 stopni Celcjusza!  Jest to idealny czas na błogi odpoczynek, dla miłośników upałów odradzam ten termin. Jeśli ktoś chce plażować i wygrzewać się w upałach, to polecany jest lipiec i sierpień.  Własnie w marcu temperatury są na tyle przyjemne, że pozwalają na zwiedzanie i odpoczynek na łonie natury w towarzystwie słońca.

Loty na Malte odbywają się regularnie z Krakowa, Gdańska, Poznania, Katowic i Warszawy, lot trwa około 3h.  Najwyższe ceny oczywiście przypadają na okres wakacyjny, czyli lipiec i sierpień, a nawet początek września. Dużo taniej jest poza sezonem. Ceny biletów w dwie strony często nie przekraczają 300 zł.

Pogoda Malcie

Na Malcie wysokich temperatur możesz spodziewać się przez cały rok, a jej stolica, czyli Valletta to najbardziej słoneczna miejscowość w Europie! Najzimniej jest w Styczniu i Lutym, ale w żadnym stopniu nie przypominają naszej zimy. Wtedy temperatury wynoszą od 10 do 17 stopni. Każdy czas, by odwiedzić ten kraj jest dobry, jeśli szukasz słońca  i chcesz swobodnie zwiedzać to miejsce.

 

www.pinterest.com

Włochy- Toskania!

Kiedyś ten region był moim marzeniem. Aktualnie trochę osłabło, ale nie pogardziłabym taką wycieczką! Piękne zabytki, urokliwe miasteczka, cudowny krajobraz, śliczne plaże. Podobno każda pora roku ma tu swój klimat. Od kwietnia wszystko zaczyna pięknie kwitnąć, co dodaje dodatkowego uroku. Podobno wiosną zwiedza się najprzyjemniej z powodu mniejszej ilości turystów oraz braku upałów. Oczywiście pogoda nigdy nie zawodzi!  Poniżej przykładowe bilety już od 110 zł w dwie strony!

Toskania od 110 zł

Loty do Włoch są obsługiwane niemalże z każdego lotniska w naszym kraju. Najbardziej popularne kierunki to oczywiście Mediolan oraz Rzym, a także Wenecja. Do Włoch najwięcej turystów zjeżdża latam, a także w okresie świąt, czy to Wielkanocnych czy Bożego Narodzenia. Wtedy bilety są najdroższe!

Pogoda Włoch

Łagodny klimat, wiosna i jesień, to najlepszy czas na wypoczynek i spokojne zwiedzanie, jest wtedy ciepło i słonecznie. Upałów brak. W lecie temperatury sięgają powyżej 30 stopni, co utrudnia zwiedzanie.  Na południu kraju w zimie temperatury nie spadają poniżej zera, śnieg utrzymuje się na dłużej tylko w wyższych partiach góry, ośrodki narciarskie do kwietnia tętnią życiem!

Taste and travel

 

Pozdrawiam, Joanna

 

 

 

 

 

Galeria zdjęć

Dodaj komentarz