Tort Kinder Niespodzianka

 

Można powiedzieć, że jest to mój pierwszy w życiu tort, który zrobiłam. Zostałam o to poproszona przez pracowników siłowni, na której pracuję. Z okazji 15 urodzin klubu musiał pojawić się tort. i to nie byle jaki tort. Fit ciastem nie można go nazwać.
Słodycz wylewała się z niego z każdej strony. Jednak ten jeden dzień można odstawić swoje nawyki żywieniowe i zjeść kawałek. Co mnie cieszyło najbardziej, to iż każdemu bardzo smakowało, a do tego posypały się zamówienia na kolejne! Zabawne, że jego wykonanie jest banalnie proste, a jeśli kupicie spód ciasta, a nie będziecie go piekły, to już w ogóle bajecznie proste.

Składniki:

  • dwa biszkopty przekrojone na pół (upieczone lub kupione),
  • 3 gorzkie czekolady,
  • 3 serki mascarpone,
  • dwa dżemy (jagodowy, truskawkowy)
  • wiórki kokosowe,
  • dodatki: jajka niespodzianki, batony kinderki, czekolada milka, kinder bueno itp.

Przygotowanie:

Po upieczeniu/ odpakowaniu biszkoptów przedzielamy je na części. Pierwszy serek mascarpone kładziemy na pierwszą warstwę. Drugi serek mieszamy z dwoma łyżkami wybranego dżemu, u mnie był to truskawkowy i nakładamy na kolejną warstwę. Z kolejnym serkiem mascarpone robimy to samo, ale tym razem z dżemem jagodowym. Smarujemy przedostatnią warstwę, tak by starczyło jeszcze na górę tortu. Następnie rozpuszczamy czekolady. Ja zanim zaczęłam smarować tort,  udekorowałam rurkami go rurkami, by dziury powstałe przez te rurki zostały zakryte czekoladą. Trzy gorzkie czekolady w zupełności wystarczyły na wysmarowanie całego tortu. Na koniec zajęłam się całkowitym dekorowaniem tortu. Pomysłów w internecie jest niesamowicie dużo.Możesz zrobić to na własny sposób, lub zainspirować się moim! 🙂

 

Galeria zdjęć

Ten post ma 7 komentarzy

  1. Yummy 🙂
    Zapraszam do mnie, może wspólna obserwacja? 🙂

    veronicalucy.blogspot.com

Dodaj komentarz