Zakochaj się we Lwowie!

Masz wolny weekend i nie wiesz co z tym czasem zrobić? Jedź do Lwowa i to natychmiast! Miasto jest przepiękne, a do tego pełne atrakcji! Na Ukrainę można dojechać w różny sposób. Już z samych Katowic przewoźnicy oferują bardzo dobre ceny- 70zł za przejazd w jedną stronę. W internecie bardzo dużo ludzi poleca przejazdy pociągiem z Krakowa do Lwowa, jest to bardzo wygodna opcja, bo wsiadamy do pociągu o 22:00 wieczorem, a wychodzimy o 6 rano we Lwowie. Gdzieś koło 4:00 nad ranem sprawdzają paszporty i to na tyle, niestety ta opcja jest bardzo droga.  Do Lwowa można się wybrać również autobusem czy to z Krakowa czy to z Przemyśla. Świetne połączenia i tanie ceny. Z tego co słyszałam na granicy można długo stać, robią się korki i niestety wasz wjazd do miasta lub wyjazd z niego może się bardzo opóźnić.

Skoro już dojechaliśmy do Lwowa, to czas zająć się noclegiem. Nocleg spokojnie znajdziecie na wielu stronach typu booking.com czy airbnb w bardzo przystępnych cenach za naprawdę dobre warunki. Jeśli chodzi o ceny, to nie macie się czego martwić. Jest po prostu tanio. I w dość dobrej restauracji jesteście się w stanie najeść za przysłowiowe grosze.

Jak się poruszać po mieście? 

Bilety w tramwajach kosztują coś koło 60/70 groszy. Można je kupić już na miejscu w tramwaju. Do tego są jeszcze trolejbusy, które również są bardzo tanie, ale są dużo szybszym środkiem transportu.  Wiele miejsc można zwiedzić po prostu spacerując po ulicach miasta.

Co warto zobaczyć? 

Nasze zwiedzanie warto rozpocząć od Lwowskiego Rynku, który jest otoczony pięknymi kamienicami, głównie: renesansowa kamienica Bandinellich’a, aktualnie mieści się tam oddział Muzeum Historycznego. Warto zajrzeć do klasycznego renesansowego Włoskiego Podwórka oraz Kamienicy Królewskiej. W samym centrum rynku znajduje się  Ratusz Miejski z wieżą widokową, która jest świetnym punktem widokowym na miasto.  Drugim Ważnym punktem jest Katedra Łacińska, która jest jedną z najstarszych kościołów we Lwowie, a także Opera Lwowska i cmentarz Łyczakowski Następnie warto odwiedzić Kościół Bernardynów, która aktualnie pełni rolę cerkwi greckokatolickiej pod wezwaniem św. Andrzeja . Warto również zajrzeć na targowiska i bazary, szczególnie te z artykułami spożywczymi. Jest naprawdę tanio. No i koniecznie zobaczyć trzeba podwórko zagubionych zabawek!

 

  • Za wszystkie zdjęcia dziękuję Karolinie i przy okazji zapraszam na jej fanpage!

Galeria zdjęć

Dodaj komentarz